Oświetlenie tarasów i balkonów

Posted by on sie 5, 2016 in Urządzamy dom | 0 comments

Balkony są miejscami, w których bez względu na porę dnia czy nocy można miło spędzać czas. Jeżeli pogoda dopisuje, można zjeść na nim śniadanie, poczytać gazetę czy też zwyczajnie pooddychać świeżym powietrzem. Podobnie jest z tarasami. Zazwyczaj są one jednak nieco większe niż balkony i dlatego dają więcej możliwości. Bardzo często można zauważyć, że wielu ludzi poza spożywaniem posiłków, spędza wolny czas na wolnym powietrzu, tudzież na tarasie. Jeżeli jest on na tyle duży, aby pomieścić więcej osób, jest możliwe zorganizowanie małego przyjęcia właśnie na tarasie. Aby jednak impreza nie zakończyła się zbyt szybko, to znaczy wraz z nastaniem ciemności, należy zadbać o odpowiednie oświetlenie takiego miejsca. Najczęściej stosowane są wówczas kinkiety oraz lampy wiszące.

Stylizowane są one najczęściej w taki sposób, aby idealnie wpasowywały się w architekturę domu i otaczającego go ogrodu. Ze względu na to, że balkony i tarasy znajdują się na zewnątrz, nie należy zapomnieć o odpowiedniej ochronie oświetlenia. Trzeba pamiętać, aby stosowane lampy były wodoodporne, odporne na wszelkie opady atmosferyczne oraz zabrudzenia a także aby ze względów bezpieczeństwa nie posiadały ostrych krawędzi, gdyż zazwyczaj znajdują się w zasięgu ręki spędzających na nich czas osób, w tym także małych dzieci.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>