Oświetlenie podjazdów

Posted by on sie 5, 2016 in Urządzamy dom | 0 comments

Każdy kierowca w odpowiedni sposób dba o swój samochód. Projektując dom, należy zatem pamiętać o oświetleniu podjazdu, po których każdego dnia należy przejechać pod dom bądź do garażu. Oświetlenie to poza bezpieczeństwem dla kierowcy oraz samochodu, ma także na celu ochronę osób i zwierząt poruszających się po podjeździe. Odpowiednio dobrane oświetlenie podjazdu bardzo często skomponowane jest z oświetleniem całego domu i dodaje jednocześnie ładu całości. W zależności od natężenia światła jakie chcemy uzyskać oraz rodzaju lamp czy też ich koloru, można wyróżnić ich naprawdę bardzo wiele. Najczęściej stosowanym oświetleniem podjazdów a także garaży są lampy halogenowe z fotokomórką, czyli czujnikiem ruchu. Działają one w bardzo prosty sposób.

Jeżeli w pobliżu fotokomórka wyczuje ruch, światło zostaje załączone na określony czas bądź do momentu, w którym nic w pobliżu się już nie będzie ruszać. Innym bardzo często stosowanym rozwiązaniem używanym w celu oświetlenia podjazdów są wbudowane do ziemi lampy halogenowe. Dają one dosyć dużo światła oraz przy okazji ładnie wyglądają. Bardzo dobrze sprawdzają się także niskie lampy stojące rozstawione co kilka metrów, gdyż dają dosyć dużo światła a nie oślepiają, a także kinkiety, które także odpowiednio oświetlają podjazdy, dając jednać nieco zbyt słabe światło.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>