Konstrukcje grzejników do łazienek

Posted by on sie 5, 2016 in Urządzamy dom | 0 comments

Easy_Ridea_Kalmar_01Konstrukcja grzejnika wpływa zarówno na łatwość jego montażu, jak też na estetyczną stronę wyglądu grzejnika. W grzejnikach stosowane są różne materiały, z których realizowana jest ich konstrukcja. Do najbardziej trwałych zaliczana jest konstrukcja wykorzystująca żeliwo. Z drugiej strony tego rodzaju grzejki są bardzo masywne, co znów przekłada się również na ich dużą masę. Obecnie znacznie bardziej popularne jest stosowanie w konstrukcji grzejników stali czy aluminium. W przypadku łazienkowych grzejników można spotkać się również z łączeniem stopów aluminiowych oraz miedzianych. Tego rodzaju grzejniki łazienkowe bywają nieco droższe, ale za to ich atutem jest szybkie nagrzewanie się, co bywa bardzo korzystne w takich pomieszczeniach jak łazienka.


Przy wybieraniu grzejników nie ma większych problemów w zakresie dobrania odpowiedniej kolorystyki czy kształtu. Wybór na rynku jest bardzo duży a jednocześnie można decydować się na grzejniki dekoracyjne, które mają niższą moc, ale za to przygotowane są w bardzo unikatowych formach i szczególnie nadają się do nowoczesnych wnętrz.

W łazience nawet grzejnik, który ma być używany do zapewnienia ciepła w pomieszczeniu nie musi mieć bardzo dużej mocy. Wynika to z dużej szczelności pomieszczenia oraz możliwości zapewnienia w łazience odpowiedniej izolacji. Z drugiej strony grzejniki łazienkowe muszą być znacznie bardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych. Wynika to przede wszystkim z nie sprzyjających warunków, które panują w łazience, które mogą powodować choćby korodowanie poszczególnych elementów wyposażenia. Z tego powodu grzejnik do łazienki musi być znacznie lepiej zabezpieczony w zakresie wykorzystania powłok antykorozyjnych oraz specjalnego wykończenia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>