Co daje piecyk w domu?

Posted by on sie 5, 2016 in Urządzamy dom | 0 comments

air-zephyrPrzenośne instalacje do ogrzewania pomieszczeń stają się coraz bardziej popularne. Ich stosowanie między innymi w salonach warunkach domowych pozwala z jednej strony na zapewnienie większego komfortu grzewczego, ale również na zapewnienie bardzo ciekawego dodatku do wystroju wnętrza. Jednocześnie obecnie na rynku można decydować się na piecyk, który może być indywidualnie dopasowany w zakresie zarówno wzornictwa, wyposażenia dodatkowego, czyli wszelkiego rodzaju akcesoriów. Szeroki asortyment sprawia, że wybierać można z bardzo rozbudowanego wzornictwa. Oczywiście ważne jest by nie zapominać, że najważniejsze jest zwrócenie uwagi na dane techniczne danego piecyka.

Gdy dopasuje się zarówno parametry samego piecyka jak też instalacji kominowej w zakresie technicznym można skupić się na wybieraniu obudowy oraz wyposażenia. W tym względzie piecyk może być wykonany z bardzo różnych materiałów. Z jednej strony może to być stal, czy też żeliwo. Bardzo często stosowane są obecnie materiały ceramiczne. Materiały ceramiczne stosowane są również w formie dodatków, które pozwalają znów na zapewnienie zdobień, co pozwala na uzyskanie bardziej gładkiej powierzchni. Dodatkowo tego rodzaju materiały pozwalają na zapewnienie bardziej nowoczesnego wyglądu piecyka czy stworzenie różnego rodzaju stylizacji.
W stylizacjach piecyków stosowane są oprócz ceramiki również inne materiały. Można do nich zaliczyć między innymi różne odmiany kamienia naturalnego. Zmiany w wyglądzie piecyków mogą również dotyczyć stosowania odmiennych kolorów uzyskiwanych przy malowaniu. Obecnie stosowane jest malowanie proszkowe, które pozwala na uzyskanie bardzo dużej trwałości warstw farb, które znajdą się na obudowach piecyków.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>